نجابت:
قالیباف با برنامه روشنی وارد انتخابات شده است
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای قالیباف به شکل آماده و با تکلیف و برنامه روشنی وارد رقابت‌های جدی انتخاباتی شده است و به عقیده من دیگران نیز باید به همین شکل عمل کنند.
کد خبر : ۳۹۴۷۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۲/۱۷ ساعت : ۱۷:۰۸ PM
به گزارش سایت حاج باقر:حسین نجابت نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری در هفته گذشته، اظهار داشت: مناظره در پهنه سیاسی کشور یک‌قدم روبه‌جلو بود. در این مناظره هرچند فرازوفرودهایی وجود داشت اما نسبتاً خطوط قرمز رعایت شد و برای مردم قابل‌قبول بود. افراد فرصت پیدا کردند نظراتشان را با توجه به روحیات خود اظهار کنند که امیدواریم در مناظرات بعدی نیز همین روند ادامه پیدا کند و هدف اصلی مناظره که همان روشنگری است محقق شود.

وی در خصوص مجادلات و بحث‌های صورت گرفته بین بعضی از کاندیداها، گفت: اگر در این بحث‌ها بعضی از عبارات حذف شود، خوب است و جای نگرانی وجود ندارد. البته باید خطوط قرمز و قوانین وضع‌شده در این خصوص رعایت شود و در حین نقد به یکدیگر جوری صحبت نکنند که نظام به زیر سؤال برود و واقعیات مخدوش شود.

نجابت، تأکید کرد: باید نامزدها هوشمندانه و با تعهد و تعقل مناظره کنند؛ بین ما و مناظره کنندگان دیگر کشورها در بحث کردن باید فرقی در رعایت اخلاق و اصول اساسی وجود داشته باشد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور نمایندگان دولت در مناظره، بیان کرد: همیشه رئیس‌جمهور مستقر و یا نمایندگان او در مناظرات انتخاباتی باید از عملکرد خود دفاع کرده و طرف‌های مقابل نیز آن موارد را موردنقد قرار دهند و باقی حواشی باید حذف شود.

وی در همین راستا و در خصوص همراهی کاندیداهای دولت با یکدیگر، گفت: این همراهی بین آقای روحانی و جهانگیری کاملاً‌ روشن بود و آقای جهانگیری به‌صورت تمام‌قد و گاهی‌ به شکل زننده‌ای از عملکرد دولت دفاع می‌کرد.

نجابت در خصوص عملکرد نامزدهای اصولگرا در مناظره و لزوم همراهی و هم‌افزایی آن‌ها در مناظره، اظهار داشت: این نامزدها در مناظره اول با یکدیگر ارتباط خوبی برقرار کردند و عملکرد آن‌ها نسبت به مناظرات انتخابات سال 92، بهتر بود.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: این در دنیا مرسوم است که افرادی که از یک جناح به‌حساب می‌آیند قبل از مناظره باهم هماهنگی و هم‌افزایی داشته باشند تا بتوانند در مناظرات با تقسیم‌کار درست و بر اساس تخصص‌هایشان یک مطلب را به‌عنوان راهبرد و گفتمان اصلی خود جلو ببرند.

وی در پایان گفت‌وگو و در خصوص نقدهای صورت گرفته به عملکرد دولت از سوی اکثر کاندیداها، بیان کرد: آقای قالیباف به شکل آماده و با تکلیف و برنامه روشنی وارد رقابت‌های جدی انتخاباتی شده است و به عقیده من دیگران نیز باید به همین شکل عمل کنند.
 
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حاج باقر در تلگرام شوید.