کواکبیان در اخطار قانون اساسی:
دولت لایحه جامع انتخاباتی را به مجلس ارائه کند
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان مصادیق رجل سیاسی را تعیین کند.
کد خبر : ۳۹۳۵۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۲/۴ ساعت : ۱۱:۳۹ AM
به گزارش سايت حاج باقر؛مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 4 اردیبهشت) با استناد به اصل 67 و 115 قانون اساسی در اخطاری، گفت: عید مبعث و اعیاد شعبانیه را به نمایندگان و ملت ایران تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: خوشبختانه شورای نگهبان اسامی احراز صلاحیت‌شدگان برای انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد که باید همه از این اعلام نظر تمکین کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه تا انتخابات تنها مجلس دو جلسه علنی دارد، تصریح کرد: روز گذشته و امروز مجلس و جلسه غیرعلنی برای اشتغال و اقتصاد داشت که باید بعد از برگزاری انتخابات تلاش شود تا دولت لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارائه کند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس تاکید کرد: باید مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره انتخابات را بگیریم و شورای نگهبان نیز بر اساس سیاست‌های کلی انتخابات مصادیق و شاخصه‌های رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن را مشخص کند.

کواکبیان با بیان اینکه نمایندگان طبق اصل 67 قانون اساسی سوگند یاد کرده‌اند تا از حقوق ملت دفاع کنند گفت: اگر ما نتوانیم ازحقوق خود دفاع کنیم چگونه می‌توانیم از حقوق مردم دفاع کنیم؟

وی ادامه داد: شخصی از ریاست جمهوری با 30 سال سابقه و فردی از قوه قضائیه و از شهرداری رجل سیاسی می‌شود اما 5 نماینده فعلی و چندین نماینده ادوار مجلس رجل سیاسی نمی‌شوند که باید شاخصه‌ها در این زمینه مشخص شود.

انتهای پیام/
print
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حاج باقر در تلگرام شوید.