نقوی حسینی: رویکرد دانشگاه آزاد کاملاً اقتصادی شده است
نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: انتظار نخبگان علمی از آقای ولایتی این است که اقدامی جدی در راستای تحول در مدیریت دانشگاه آزاد داشته باشد.
کد خبر : ۳۹۲۴۳
تاریخ : ۱۳۹۶/۱/۳۰ ساعت : ۱۷:۰۰ PM
به گزارش حاج‌باقر، نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: انتظار نخبگان علمی از آقای ولایتی این است که اقدامی جدی در راستای تحول در مدیریت دانشگاه آزاد داشته باشد.

سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت دانشگاه آزاد در چند سال اخیر، این دانشگاه را از اهداف عالیه علمی خود دور کرده و بیشتر به یک مرکز اقتصادی شبیه شده، گفت: انتظار مردم از دانشگاه آزاد این نیست که ابعاد سیاسی و فعالیت‌های اقتصادی این دانشگاه بر ابعاد علمی آن غلبه کند، چرا که این مهم در شان یک دانشگاه و مرکز بزرگ علمی نیست.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در چند سال اخیر در ابعاد علمی اُفت قابل توجهی داشته، تصریح کرد: دانشگاه آزاد در چند سال اخیر رویکری کاملاً اقتصادی داشته و حتی جذب دانشجو در این دانشگاه با هدف افزایش درآمدهای اقتصادی انجام شده است. این دانشگاه باید به مرکز علمی بزرگ در کشور تبدیل شود و با وجود نگاهی که این دانشگاه را بنگاه اقتصادی یا سیاسی می‌بینید، این مهم محقق شدنی نیست و مدیریت این دانشگاه نیازمند تحول است.

نقوی‌حسینی حضور علی‌اکبر ولایتی را در راس هیئت‌امنای دانشگاه آزاد نشانه‌ امید برای تحول علمی در این دانشگاه دانست و تاکید کرد: با توجه به حضور شخصیت فرهیخته‌ای چون آقای ولایتی در هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه آزاد، انتظار نخبگان علمی و کارشناسان این است که ایشان اقدامی جدی در راستای تحول در مدیریت دانشگاه آزاد داشته باشد و این دانشگاه را در مسیر تحول علمی هدایت و رهبری کند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حاج باقر در تلگرام شوید.